Ond,Voj:Hyn,Tom (8.7.08)

Praha (sh, 8.7.08): BYL ODEHRÁN PRVNÍ ZÁPAS ROČNÍKU 2008 Tak se nám konečně rozjela sezóna 2008. Vykopli to dvojice Goran/Andy vs. Stefan/Illie. Je vidět, že jsou oba plní dojmů a tak bezprostředně po odehrání došly do naší redakce ihned jejich komentáře přímo z dějiště. Vzhledem k ojedinělosti této situace jsme se rozhodli je otisknout bez jakékoliv korekce či revize. Nejprve nám telefonoval Stefan Edberg (předseda Hynek) s tímto komentářem: "V úterní podvečer byl na centrálním kurtu v Old Czech Clubu Hostivař odehrán 1. zápas letošního celoročního turnaje. Na rozměklém kurtu za velice tenisového počasí se utkali dvojice O+V:T+H. První set byl ve znamení krásných výměn tak typických pro čtyřhru. Podstatou byly tenisové míčky, které jak jsme později zjistili jsou určeny pro „soft tenis“. Bylo k vidění velké nasazení a dlouhotrvající přestřelky, které mnohokrát nebylo možné ukončit ani opakovanou smečí, neboť i Edberg ( nejpomalejší hráč na hřišti) byl schopen míček ze smeče nejen doběhnout, ale i předběhnout. V 9. hře prvního setu dokonce Andy byl tak rychlý, že na něj padající míček nečekaně spadl. Po vítězné 7. hře se dvojice Nastasse/Edberg relativně vzpružila a po slibném vedení 5:4 a 40:0 celý set prohrála v tie-breaku. Druhý set se odehrával již s klasickými tenisovými míči a několik her bylo spíše zastřelovacích, ale s jasnou převahou dvojice Andy.Goran. Při stavu 5:1 se opět podařilo E.N zahrát několik vítězných míčů a dvojice se opět pomalu dostávala do hry. Bohužel náskok byl již tak propastný, že ačkoliv se schylovalo k dramatu (5:4) Goran rázně svým podáním zápas ukončil." Se svým komentářem neotálel ani Andy Roddick, který měl k odehranému zápasu tyto postřehy: "Jako ostatně vždy s tímto soupeřem i tentokrát se vše odehrálo v přátelském duchu a zpočátku to ani nevypadalo, že jde o mistrovské utkání. Moc jsme se nerozehrávali, postěžovali si na kvalitu míčů (neb opravdu vůbec neskákaly a i proto proto smeče nebyly smeče a podání téměř softtenisová). První set i vzhledem ke kvalitě míčů (lenost nedovolila nikomu jít koupit nové) probíhal vyrovnaně, výměny byly dlouhé a často velmi hezké. Za satvu 5:4 pro H+B podával Hynek a měl 3 setboly, leč jak už to bývá /Tulden jsme vyhráli my) ani to nestačilo a otočili jsme 5 míči v řadě a vyrovnali na 5:5. Poté se set dostal až do tiebreaku, který ale překvapivě vyzněl dosti jasně pro nás. V tu dobu už Hynkovi na tváři pohrávaly mimické svaly, a byť před zápasem říkal, že mu pomalé míče nevadí, okamžitě odešel koupit "rakeťáky". To se ale ukázalo ne zcela štástné, protože během chvíle prohrávali 3:0 a následně 5:1. V tu chvíli, jak už to bývá, jsme se nechali uchlácholit a začali hrát prachbídně, takže se téměř schýlilo k dramatu. Naštěstí za stavu 5:4 jsme obrat nedovolili a strhli celkové vítězství na svou stranu. Pozn č. 1: Hynkova raketa letěla 1x do keřů, Bernauova do pletiva. Pozn. č. 2: první set na balkoně nad kurtem probíhal mejdan, druhý set se tam už jen šukalo." Stefan Edberg si pak ještě posteskl: "Pro nás klasický průběh – potřebujeme buď tenisového trenéra, nebo psychiatra ( asi nejlépe oboje)." Konečný výsledek utkání Rodick/Ivaniševič vs. Nastase/Edberg 7:6,6:4.