Voj/Ond:FIL/Béďa (25.10.2011)

Praha (sh, 26.10.2011) VOJTA S ONDROU ZA ŠEST První dvojzápas tohoto ročníku je na světě. Střihli si ho proti sobě Vojta s Ondrou proti Béďovi s Filipem a v obou zápasech vyhráli Ondra s Vojtou (6:3, 6:4 a 4:6, 7:5, 7:5). Do redakce nám dorazil vyčerpávající Ondrův komentář k zápasům: "Sešli jsme se v 18 hodin (soupeř v 18,20h) ve sportcentru na Lužinách v nafukovací hale s kobercovým povrchem s objednanými 2 hodinami, tedy do 20hod. To jsme ale nikdo netušil, co nás ten večer čeká. V prvním zápase Béďa s Filipem bravurně vzdorovali, celkem dobře podávali a začali narušovat náš rytmus zpomalováním hry neustálým chozením pro míče a podáváním všech míčů na hřišti podávajícímu před každým servisem. I tak se nám nakonec po hodině hry podařilo získat tři body po setech 6:3, 6:4. V půl osmé jsme se pak domluvili, že dáme ještě druhý zápas. Jistě bychom tak neučinili, kdybychom věděli, že nás čeká 2,5 hodinová bitva a že budeme muset jít 2x dokupovat kurt. Ten den jsme tedy hráli celkem 4 hodiny a uhráli 53 gamů. Ale zpět k druhému zápasu. Filip s Béďou pokračovali v efektivní hře a jejich podání s přibývajícím časem získavala na přesnosti i razanci a předváděli dobrou hru (kromě podání obou, Béďa neomylné loby a Filip prudké returny těsně nad sítí). A tak se také zrodilo jejich vítězství v prvním setu v poměru 6:4. Druhý set probíhal vcelku vyrovnaně do stavu 5:5, poté se nám podařilo prolomit podání, vyhrát 7. hru a vyrovnat na 1:1. To už bylo něco kolem 21,15h, všechny začala bolet záda (Filipa navíc i po strašné ráně, kterou ho trefil neomylně při podání Béďa), měli jsme žízeň a hlad a v recepci měli jen gumové medvídky. Těmi se Béďa nafutroval a nutno říct, že ho nakopli k neuvěřitelně prudkým a přesným podáním. V tu chvíli jsme ale i my pochopili, že se budeme muset vzchopit a něco tenisového předvést. Ten den nebylo vyjímkou, že zvláště gamy, kdy podával Filip, trvaly i 20 minut. A tak tomu bylo i v tomto posledním a rozhodujícím setu. Bohužel pro nás tyto tahanice o jednotlivé míče končili úspěchem soupeře a tak jsme z ničeho nic prohrávali 2:5. V tu chvíli se ale projevil bojovný duch a i přesto, že jsme museli odvracet jeden matchball, jsme dokázali vyhrát 5 her v řadě a tím i poslední set 7:5 a tedy i celý druhý zápas. Bylo to opravdu výživné."