Ště/Ště:Fil/Mil (26.1.2010)

Praha (sh, 26.1.10): Woodies to mají již za sebou Wodies to mají již v ročníku 2009 sečteno a podtrženo. Svůj poslední míček v aktuálním ročníku odehráli na kurtu číslo 4 na cibulecké antuce, kdy v 21:38 hod Filip udělal dvojchybu a Štěpáni tak ve vzájemném utkání proměnili svůj první matchball. V tomto večerním duelu dokázali Štěpáni porazit Woodies poměrem 3:6, 6:2 a 6:0. Stejně tak jako našeho redaktora, tak i Woodies jistě zajímá, co si ti dva "bardi" řekli v přestávce po prohraném prvním setu (pozn. red.: v tom Woodies Štěpány přehráli s velkým přehledem), neboť pak již do konce utkání australská dvojice vyhrála již jen 2 pouhé gamy v porovnání s 12-ti jejich soupeřů. "Po prvním setu pro Woodies jsme tajně doufali, že tato jejich forma a naše nepohoda přece nemůže vydržet i celý druhý set. Zabojovali jsme a v přetahované o každý míček jsme nakonec dokázali srovnat setově na 1:1. Zlomem v rozhodujícím setu byla pravděpodovně hned první hra, kdy při mém podání za stavu 0:30 Woodies zbytečně chybovali na síti, a game nakonec prohráli. Pak na ně padla deka a už se nedokázali vzpamatovat. Je ale pravda, že výsledek třetího setu není zcela vypovídající, jelikož prakticky o každý míček se urputně bojovalo. Za sebe mohu ještě dodat, že takto soustředěný na každý míček jsem byl snad naposledy v Davis cupu Osada Orlík versus Osada Hawai. Jinak gratuluji soupeři k velmi kvalitní hře. Kdyby se volil herní RSC skokan roku- jsou to pro mne jednoznačně ONI", komentoval pro nás utkání André. Ani v aktuálním ročníku tedy Woodies nedokázali získat bod na jednom z turnajů, ale jednoznačně potvrdili rostoucí stabilitu jejich výkonu a větší sebejistotu. Sice se jim nepodařilo bodově v celkovém součtu zopakovat svůj úspěch z ročníku 2007, ale 16-ti bodový zisk a 4 vyhrané zápasy v aktuálním ročníku představují skutečně solidní výsledek, když navíc Honzové byli jediní, kterým nedokázali vzít set.