Hyn/Tom:Ondr/Voj (4.2.2011)

ov_vitezove 2010Praha (sh, 4.2.2011): VOJTA S ONDROU TO DOKÁZALI Na pomyslný nejvyšší stupínek klubu RSC v letošním ročníku dosáhli Vojta s Ondrou, když včera dokázali v přímém souboji porazit Hynka s Tomášem bez ztráty jediného setu. Jedině výhra 2:0 zaručovala vítězné dvojici vítězství v letošním ročníku RSC 2010. Oba protagonisté svorně tvrdili, že šlo o lítý boj až do samého konce. Sám předseda si posteskl, že: "Pro vítězství v ročníku 2011 bude asi třeba vyhrát všechny turnaje a všechny zápasy. První set byl vyrovnaný, po prvních šesti hrách byl stav 3:3 a dostali jsme se do vedení 40:0 - od tohoto stavu jsme prohráli 7 her v kuse a vysněný cíl se začal rozplývat. Chlapi hráli bez jediné chyby a naprosto v klidu. Začali jsme tahat za kratší konec provázku a až neuvěřitelný nápad Illieho za stavu 1:5, že musíme vyhrát aspoň 6 her, abychom získali pohár nás trošku nakopl a dotáhli jsme na 5:5. Během následujících 5 minut jsme však dílo zkázy dokonali a prohráli 5:7". I vždy plný dojmů Ondra se podělil se svým pohledem na věc: "Tomáš byl trochu handicapován krvácením do pravé hýždě a s destičkmi 45 tisíc se během zápasu dostal s hemoglobinem v oběhu odhaduji z 95 na 60, tomu také odpovídala krvavá boule po skončení zápasu. Nicméně první set jsme vyhráli 6:3, kdy opět rozhodl proražený tie-break (pozn. red: neměl na mysli tilden?). Takže v tu chvíli bylo jasné, že kdo vyhraje druhý set, vyhrál i celý ročník. Za nás oba musím říct, že jsme hráli tentokrát opravdu dobře, bez zbytečných chyb, s dobrým podáním i hrou na síti. Samozřejmě i trochu štěstí v klíčových chvílích bylo, ale to je tak vždy. Co bylo asi rozhodující, že jsme si věřili, i když to bylo v závěru na vážkách. Do druhého setu jsme vstoupili suverénně a vedli už 4:0 a následně 5:1. Pak ale, jak je naším zvykem proti tomuto soupeři, jsme si dovolili luxus a prohráli 4 gamy v řadě a rázem to bylo 5:5. Pak se, snad díky radosti z dotažení náskoku a naštěstí pro nás, Hynek s Tomášem trochu uvolnili, Vojta bravurně své podání, i díky jednomu výstavnímu esu, vyhrál a poslední game už byla jen hra nervů, ve které jsme si po letech poprvé došli pro vysněný titul. Snad ne naposledy. Tímto bych chtěl také poděkovat nejen parťákovi za celou sezonu, která nám opravdu, až na jeden slabý zápas, vyšla, ale také všem gentlemanům za výborná klání a přeju všem: hlavně ať nám slouží zdraví a tenis nám dělá stále radost". HOŠI GRATULUJEME! Konečnou tabulku aktuálního ročníku naleznete zde.