Ště,Ště:Mich,Lexa (29.7.08)

Praha (sh, 30.7.08): Nedobytná pevnost ve Stodůlkách opět odolala Sezónu konečně rozehráli i Michal s Lexou (stále však bez přezdívky). Jako první dvojici vyzvali Štěpány a tak se utkání odehrálo na perfektně připravené antuce ve Stodůlkách. Před zápasem musel ještě Lexa absolvovat zápas slávistického béčka na Strahově a tak dorazil s jistým časovým zpožděním. Celkový časový rámec vyhrazený na kurtech to však neohrozilo. Zhruba v 19.30 hod stodůleckého času byla zahájena ve vedrem prosyceném tenisovém areálu fyzicky náročná bitva. V prvním setu hráli Štěpáji "strojově" přesně, nechybovali a Lexa se rozehrával. Naplno své tenisové umění Michal s Lexou vytáhli v setu druhém, ale Štěpáni drželi krok. Hlavně Michal zapracoval během přestávky na technice hry na síti a při smečích prakticky nechyboval. Štěpáni ale zejména svou buldočí bojovností a s nasazením všech fyzických sil nakonec vyhráli i druhý set, i když tentokrát až v tie-breaku. Hrál se skutečně celou dobu hezký tenis, s hezčím koncem pro Andrého s Borisem, když v konečném zúčtování tedy v zápase vyhrála dvojice Štěpánů bez ztráty setu v poměru 6:1, 7:6.